Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt herkesin ortak hayallerinden biridir. Doğru bakım ve ilgi ile sivilce ve aknelerden kurtulup hayal edilen bu kusursuz ve pürüzsüz cilde sahip olmak mümkün. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalardan ilki yüz temizliği konusundadır. Yüzünüzü yıkarken ya da günlük cilt serumlarınızı kullanırken dairesel hareketlerinizi aşağıdan yukarıya doğru yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde hareket etmek ürünün cildinize daha çabuk etki etmesini sağlar.

Cilt yüzeyinize hapsolmuş kir, yağ ve bakteriden kurtulmanızı sağlar. Makyaj yaparken ise temizliğin tam tersine aşağı doğru hareket etmeniz gerekir. Bu işlem makyajın gözeneklerinize kadar girmesini nispeten azaltır. Makyaj cildinizin altına kadar işlemez ve bu şekilde siyah nokta oluşumunuzu kontrol altına alabilirsiniz. Yatmadan önce makyajınızı kesinlikle temizlemelisiniz. Bunu hiçbir şekilde ihmal etmemeniz gerekir. Aksi halde makyajınız cildinizin altına işler ve sivilce, akne ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Havalar ısındıkça cilt daha fazla yağ üretir. Düzenli olarak peeling yapmak cilt yüzeyinizde yağ birikmesini engeller ve gözeneklerinizin açık olmasını sağlar. Düzenli olarak yaptığınız peeling cildinizi ölü deriden de temizler ve daha sağlıklı bir hale kavuşmasına yardımcı olur. Haftada bir kez cildinize izin vermeniz de pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için son derece önemlidir. En azından bir gün makyaj yapmamanız, parfümden boyadan uzak durmanız cildinizin hava almasını sağlayarak kusursuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır.

Bir önceki yazımız olan Pratik Güzellik Önerileri başlıklı makalemizde , hileleri ve önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ