RENKLİ VEYA ŞEFFAF LENS KULLANAN KİŞİLERİN BİLMESİ GEREKENLER

RENKLİ VEYA ŞEFFAF LENS KULLANAN KİŞİLERİN BİLMESİ GEREKENLER

lens güneş ışınlarının yönlerini değiştiren ve göz kusurları için kullanılan tedavi aracıdır.Göz rahatsızlıkları,göz renginin değiştirilmesi veya kornea rahatsızlıklarına karşı alternatif olarak üretilmiştir.Bu araç son zamanlarda estetik amaçlıda kullanılmaktadır.Günümüzde göz kusuru olan olmayan hemen hemen herkes lens kullanmayı tercih etmektedir.Sebebi ise lens kullanan kişi üzerinde kozmetik faydası aynı zamanda gözlük takmama rahatlığından kaynaklanan optik avantajları olmasıdır.
Lens kullanmadan önce doktor muayenesi ile kişiye uygun lens tespiti yapılır.

Lens Çeşitleri

Rahat kullanmak ve kolay alışmak açısından yumuşak lensler daha çok tercih edilir.Gözlere uyum sağlaması oldukça kolaydır.Yumuşak lenste toz hiç bir şeklide lensin altına girmez ve göze tam oturduğu için göze herhangi bir rahatsızlık vermez.Etrafımızdaki objeleri olduğu gibi doğru algılamamıza yardımcı olur.
Sert lensler (gaz geçirgen lensler)
Optik kalitesi yüksek aynı zamanda oksijen geçirgenliğine sahiptir.Astigmat düzeltilmesine ve bazı göz rahatsılıklarının düzelmesinede yardımcı olur.

Renkli lenslerle çarpıcı ve etkileyici doğal bakışlara sahip olabilirsiniz.Ayrıca renkli lensler ile kırma sorunu olan gözler için renkli lenslerden faydalanılabilir.Renkli lenslerin birçok renk çeşidi bulunmaktadır, bu renklerin içinden en çok tercih edilen ise safir mavi renk lensler, bal rengi lensler,gri renk lensler, ela renk lensler ve koyu yeşil renk renkli lensler olarak sıralanabilinir.

Tercih edilen lens markasına ve özelliğine göre renkli veya şeffaf lens fiyatları ortalama 50 tl ile 200 tl arasında değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan DOĞUMDAN SONRA ANNE OLARAK YENİ HAYATA BAŞLAMAK başlıklı makalemizde bebek için yapılması gerekenler, doğumdan sonra ve yeni anne olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ