SARARAN VE KIRILAN TIRNAKLARA KOLAY ÇÖZÜMLER

SARARAN VE KIRILAN TIRNAKLARA KOLAY ÇÖZÜMLER

Zeytinyağının çoğu şeye iyi geldiği gibi tırnaklara da faydalı geldiğini biliyor muydunuz? El bakımında zeytinyağı ellerin sağlıklı olmasına ek olarak limon ile birlikte kullanımı da özellikle kış aylarında soğuktan dolayı yıpranan tırnaklar için çok iyi bir bakım kaynağıdır.

Kimi bireyler hassas bir cilt ve tırnak yapısına sahiptir. Bu hassaslıktan dolayı da tırnaklarda kırılmalar, soyulmalar meydana gelebiliyor. Bu tarz olumsuzlukların önüne geçebilmek için ise, ilk tercihimiz her zaman doğal bakım seçeneklerinden yana olmalıdır.  Zeytinyağı ise elleri ve tırnakları beslediği için çatlamalara ve aşınmalara karşı doğal bir çözüm yolu olarak görülebilir.

 

Limon ile Tırnak Sararmalarından Kurtulabilirsiniz

Sürekli oje süren bayanların tırnaklarında zamanla sararmalar olduğu bir gerçektir. Bu da şıklığa önem veren bir bayan için son derece kötü bir durumdur. Sararmaları önlemek ve tırnaklarımızı beyazlatmak için limona başvurabiliriz.

 

Limon Tırnaklara Nasıl Uygulanmalı?

Limonu kesin. İçine tırnaklarınızı yerleştirin ve bir süre bekleyin. Daha sonra bir kaba bir çay bardağı kadar su koyun ve birkaç damla limon suyu sıkın. On beş dakika ellerinizi suyun içinde bekletin.

Deneyebileceğiniz bir başka yöntem ise yarım bir bardak ılık suya birkaç damla limon suyu koyun. Bir çay kaşığı kadar da kabartma tozunu koyun ve karıştırın. Tırnaklarınızı su ile temizleyin.

Bir önceki yazımız olan GÜNLÜK YORGUNLUK GİDERİCİ CİLT BAKIMI başlıklı makalemizde cilt bakımı için nane, cilt bakımı nasıl yapılmalı ve günlük cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ