Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Sarışınların kabus dolu dünyalarına hoş geldiniz. Asla makyaj yapmadan bakkala bile gidemeyen sarışınlar mutlaka suratlarına belli başlı dokunuşları gerçekleştirmek zorundadırlar. Sarı zaten yeterince nude ve renksiz bir ton olduğu için kişilerin doğru ton ve renkleri kullanmaları ve bunları da doğru uygulamaları gerekecektir. Yapılan yaygın hatalardan biri de sarı saç tonlarından birine sahip olan bayanların, fondöten tercihlerini saç renklerine göre yapmalarıdır. Ancak bu durum son derece yanlıştır. Kişinin asıl yapması gereken şey saç tonuna göre değil, ten rengine göre bir seçim oluşturmasıdır. Peki nasıl doğru fondöten tonunu bulacaksınız? Yapılan yaygın hatalardan bir tanesi el üzerine uygulama yaparak karar vermeye çalışmaktır. Bu her zaman ama her zaman yanlış bir seçim yapılmasına neden olacaktır. Doğru fondöten seçimi yapmak için yapılması gereken ilk şey, fondötenin çene altındaki bölgeye uygulanması ve buradaki uyumuna göre de tercih edilmesidir.

Sarışın bayanların göz makyajlarını kahverenginin tonlarını kullanarak yapmaları ya da altın renginin tonlarını kullanarak gerçekleştirmeleri harika bir görünüm elde etmelerine olanak sağlayacaktır. Saç renk tonunuz soğuk ise yani platine yakın altın tonuna da uzaksa göz makyajı tonlamanızda gri ve grinin alt tonlarını tercih ederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sarışınlar dudak renklendirmesi yaparken nude tonları tercih ederlerse ve gözlerini daha ön plana çıkartan bir makyaj tercihini edinirlerse kusursuz görünüme ulaşacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalıdır? başlıklı makalemizde esmer makyajı, esmer tonlar ve esmerler nasıl makyaj yapar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama