Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Hemen her bayan yapar. yapmak daha güzel görünmek için yapılır. Ancak doğru uygulanmalıdır. Yoksa güzelleşeceğimiz yere bunun tam tersine sebep olabiliriz. Gelin beraber bu hatalarına bakalım ve aynı hataları bir daha yapmamaya özen gösterelim.

Makyaj yaparken öncelikle cildimizi doğru tanımamız ilk şartımız olmalıdır. Peki, yüzümüzü tanımazsak ne olur. Yüzümüzü tanımasak yani cildimizin tonunu bilmezsek ve ilk önümüze gelen fondöteni kullanırsak hata yapmış oluruz. Mesela açık tenli bir bayan isek ve kapalı tonda fondöten kullanırsak cildimiz daha koyu boynumuz açık renkli görünür. Bu da hoş olmayan bir görüntü yaratır. Burada değinmek istediğim nokta ilk iş cildimizi tanımaktır.
Kaşınızı boyamak mı istiyorsunuz bunu saç renginize uygun boyamayıp çok koyu ve ya çok açık boyarsanız olduğunuzdan rüküş olursunuz. Gözünüze rimel sürdükten sonra muhakkak bulaşacaktır. Bunu silmeden bazen öyle bırakırız ve bu da çok hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Allık kullanınca bazen kırmızı ya da bizi olduğumuzdan büyük gösterecek renkler kullanırız bu da makyaj hatalarındandır. Bizim tenimize uygun şeftali tonlarında allık kullanmak bizi daha şık gösterecektir. Dudaklara ruj sürülürken dudakların büyüklüğü ve küçüklüğüne bakmadan sürülür dudaklar hoş görünmez. Ya da dudağa ruj sürmeden önce dudak kaleminin sürülmesi de başka bir makyaj hatasıdır. Önce dudağa ruj sürülmeli daha sonra onun üzerine dudak kalemi çekilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Pratik Güzellik Hileleri başlıklı makalemizde hileleri, sırları ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ