Sivilceler İçin Çay Ağacı Yağı

Sivilceler İçin Çay Ağacı Yağı

Sivilceler için oldukça faydalı bir yağ olan çay ağacı yağı, son dönemde kozmetik ve güzellik sektöründe sıkça kullanılıyor. Hem aktif sivilceler hem de sivilce izleri üzerinde etkili olan bu yağın yatıştırıcı ve antiseptik özelliği bulunuyor. The Body Shop, sivilceli ve lekeli ciltler için özel bir seri geliştirdi. Çay ağacı özleri ile geliştirilen temizleyici, tonik, nemlendirici, yağ gibi ürünlerin yer aldığı özel serinin içinde yer alan çay ağacı yağı, sivilce ya da lekelerin üstüne lokal olarak sürülüyor. Genellikle akşam yatmadan önce sürülmesi tavsiye edilir.

Ertesi gün önemli bir işiniz var ya da önemli bir toplantıya katılmanız gerekiyor. Aksi gibi yüzünüzde bir sivilce çıkmaya başladı. Sabaha kadar sivilcenin sönmesini sağlayacak bir formüle ihtiyacınız var. Birçok faydasının yanı sıra, sivilceler için çay ağacı yağı en etkili yağlardan biri oluyor. Sivilce izleriniz için tercih edecekseniz, önceden temizlenmiş cildinize, bir pamuğa damlattığınız yağı kompres yaparak sürebilirsiniz. Etkisini görmek için en az 1 ay boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Sivilce izleriniz varsa, bu yağın tedavi edici özelliğine ek olarak izlerin üzerine limon yağı da sürebilirsiniz.

Sivilceler ve sivilce izleri üzerinde olumlu etkileri bulunan bu yağ, aslında eski dönemlerde de kullanılıyordu. Son dönemde popülerlik kazanan ve kozmetik sektöründe de sıkça kullanılan yağı, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu yağı dilerseniz evde hazırlayacağınız cilt maskelerinin içine de ilave edebilirsiniz; birkaç damla yeterli olacaktır. Düzenli olarak uyguladığınızda, sivilceler için çay ağacı yağını tercih edebilirsiniz. Biraz sert ve yoğun bir kokusu olduğundan, aktardan aldığınız yağı su ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Bu yağ, sivilcelerin yanı sıra; egzama, cilt çatlakları, sedef ve yaralar üzerinde de etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Maden Suyunun Cilde Faydaları başlıklı makalemizde buzlu maden suyunun cilde faydaları, maden suyu cilde nasıl kullanılır ve maden suyunun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ