Topuklu Ayakkabı Giyimenin Zararları

Topuklu Ayakkabı Giyimenin Zararları

Kadınların özellikle her gün giydikleri giyim türlerinden bir tanesi olmaktadır. Hatta evlerine gittiğinizde, ayakkabılıklarında o kadar çok ayakkabı bulunur ki, elbiseleri için ayakkabı seçmekte zorlanırlar. Topuklu ayakkabılar bir kadını zarif ve güzel gösterebiliyor, fakat çok uzun süre giyildiği zamanda ise hem ayakları yorabiliyor, hemde sağlık ve beden dengesi açısından zararlı olabiliyor. Özellikle hiç giymeye alışkın olmayan kişiler veya spor giyinmesini sevenler giyindikleri zaman, birkaç saat sonra ayakta duramayacak hale gelebiliyorlar. Ayakları şişiyor ve oturmadan duramaz hale geliyorlar. bir kadını ne kadar zarif gösterse bile, çok uzun süre giymemeniz gerekiyor. Genel açıdan baktığınızda, iş kadınları bile artık çok uzun topuklu ayakkabılar giymiyorlar.

Topuklu ayakkabılarda biliyorsunuz ki ayakkabıda bir yokuş şekli bulunmaktadır. Bu şekil aslında bir insanın bünyesi için doğru değildir. Bir ayakkabı giydiğinizde her zaman hem ayak uçlarınızın hem de topuklarınızın yere basması gerekirken, topuklu ayakkabılarda ayak uçlarınız yere basıyor, fakat topuklarınız havada kalıyor. Bu şekilde de ayak uçlarınıza yük bindiği için kısa bir süre sonra yorulmaya başlıyorsunuz. Eğer işiniz gereği veya topuklu ayakkabı giymeye alışık olup her zaman topuklu ayakkabı giyinmek isterseniz, çok derin ve yüksek olmayan topuklu ayakkabıları seçmeniz çok önemlidir. Bazen öyle topuklu ayakkabılar oluyor ki, bunu nasıl giyebiliyorlar diye düşünebiliyorsunuz, fakat alçak ve çok yüksek olmayan topuklu ayakkabılarda üretilmektedir. Bu sebeple ayak sağlığınız içinde yüksek olmayan topuklu ayakkabıları seçmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Bayanlarda Fit Vücudun Püf Noktaları başlıklı makalemizde bayatlarda fit vücut, fit vücut ve nasıl fit vücut yapabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ