Tüp Bebek Nasıl Yapılır Tedavisi ve Fiyatları

Tüp Bebek Nasıl Yapılır Tedavisi ve Fiyatları

erkek ve kadına ait üreme hücrelerinin vücut dışında döllenmesi olarak bilinmektedir. normal yöntemlerle hamile kalamayan kadınlara uygulandığı bilinmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Mikroenjeksiyon Yöntemi

Günümüzde kısırlıklarda tüp bebek tedavisi ile oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi son yıllarda uygulanan, sperm sayısı çok düşük olan hatta hiç olmayan erkeklere uygulanan yöntemdir. Bu tedavide erkek ve kadının üreme hücreleri aynı vücut sıcaklığında kırk sekiz saat boyunca bekletilir.

Daha sonra döllenen yumurtaların en iyi olanları, en son olarak rahim ağzından bir katater ile rahime yerleştirilir. Buna da embriyo transferi denilmektedir. Embriyo transferinden sonra kadınlar yaklaşık yüzde kırk başarıya ulaşır. Ancak başka nedenlerden dolayı düşük ile karşılaşılabilir. Yani yüzde kırk kadar başarı sağlanmış olur. Bazen bu başarı yüzde seksenlere kadar ulaşmaktadır. Ama yüzde yirmi otuzluk kısım çiftler ne kadar yöntem kullanılsa da çocuk sahibi olamazlar.

Tüp bebek tedavisinde kadının yumurtalıkları çeşitli ilaçlarla uyarılır. Böylece daha fazla yumurta elde edilir. Bu da gebelik şansını artırır. Ülkemizde 35 yaşın altındakilere 1 embriyo, 35 yaşın üstündekilere ise 2 embriyo transferi yapılır. Çünkü yaş ilerledikçe yumurta kalitesi azalmaktadır.

ise Özel tüp bebek tedavi merkezlerinde ücretli hasta maliyeti 4000-5500 tl arası değişen fiyatlara sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Duş Almanın Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde buzlu su, faydaları ve nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ