YAZ AYLARINDA SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALI

YAZ AYLARINDA SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALI

Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında hiç şüphesiz ki havuzlar gelir.  Yazın serinlemek için çoğu zaman havuzları tercih ederken, aynı zamanda  nı da ihmal etmememiz gerekiyor. Havuzun klorlü suyundan arınmak içinher havuz sefası sonrası mutlakasaçlarınızıiyice yıkamaya özen göstermeniz gerekiyor.  Eğer ki saçlarınızda boya kullanıyorsanız, havuza veya denize girerken bone kullanarak, saç boyasının havuz suyundan olumsuz bir şekilde etkilenmesini önleyebilirsiniz.

Havuz dışında güneş ışınları da saçı olumsuz olarak etkilemektedir.  Yaz aylarında güneş ışınları dünyaya daha dik ve daha etkili bir şekilde geldiği için, bu ışınların etkisiyle saç uçları yaz aylarında, kış aylarına göre daha çok kırılma eğilimi gösterirler. Özellikle de saçınız boyalı ise ışınlar, saç renginin açılmasına bile sebebiyet verebilir. Bu tip olumsuz faktörlerin etkisini en aza indirebilmek için, saçlarınızı gün içerisinde birden çok kez yıkayabilirsiniz. Saçları gün içerisinde defalarca yıkamanın hiçbir zararı olmamasıyla beraber, her saç yıkaması sonrası saç derisine nemlendirici uygulayarak da günlük saç bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde , en doğru ve hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. reyhan dedi ki:

    ne yapsakta boş bu güneşte saçımız şekilden şekile giriyor nerdeyse yanacak artık 🙂

  2. meryem dedi ki:

    beni yoran konu yaz ayları değilde kış aylarında saç bakımı triko giyiyosunuz saçlar elektirikleniyo bunun için kış geldiği zaman saçlarımı kısacık kestirmek istiyorum varmı buna bi çözümü olan

BİR YORUM YAZ