Yoğurt Maskesi

Yoğurt Maskesi

Yoğurt Güzellik Maskesi

Özellikle siyah nokta, kuruluk ve fazla yağlı cilt sorunları olan kişiler evde rahatlıkla uygulayabilecekleri yoğurt maskesini sıklıkla tercih edebilirler. Yoğurt yüzü temizlemede, gözenekleri açmada ve cildi nemlendirerek dokuyu canlandırmaktadır. Aynı zamanda yoğurt cildin pürüzsüz, doğal bir parlaklıkta ve yumuşak olmasını sağlar. Tıbbi olarak yanıkları iyileştirme özelliğiyle de bilinir.

Yoğurt Güzellik Maskesi Nasıl Uygulanır;

Genel olarak uygulanan iki tip yoğurt maskesi vardır. Birincisi yoğurt ve limon suyunun karışımıdır. Bunu hazırlamak için bir kaşe yoğurt içine bir tam limonun suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze gözlerinize değmeyecek şekilde iyice sürün 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir sefer uygulamak yeterli olacaktır.

 İkinci olarak önereceğim yöntem ise

Yoğurt kabartma tozu maskesi olarak biliniyor. Bu uygulamada bir kaseye 1 kaşık yoğurt bir küçük paket kabartma tozu katarak iyice karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı diğeri gibi yüzümüze sürüp yaklaşık 20 dakika bekleyip yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maskeyi de haftada 2 sefer kullanmak yeterli olacaktır. Yoğurt kabartma tozu maskesi yüzünüzdeki lekelerin zaman içinde kaybolmasına sebep olacaktır. Fakat önemli bir konuda uyarmam gerekiyor ki, eğer yüzünüz kabartma tozuna karşı alerji gösteriyorsa bunu uygulamayın. Anlamak için hazırladığınız karışımın ufak bir parçasını teninize sürün. Eğer kızarma olursa alerji var demektir.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Bakımı başlıklı makalemizde bakım ve Tırnak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ