Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Bayanlar saç denildiği zaman oturur bir daha düşünür. Ne zaman saçlarınızı kestirmek isteseniz o anda saçınız gözünüze çok güzel görünür ve kestirdiğimde ya yakışmazsa düşüncesiyle günlerce düşünürsünüz öyle değil mi bayanlar? Ama değişiklik her zaman bir bayana iyi gelir. Saçınızı kestirmeden önce yüz şeklinizi iyi tanımanız gerekiyor. Eğer yüz şekliniz yuvarlak ise ve yanaklarınız genişse size en çok yakışan model emin olun katlı modeller olacaktır. Saçlarınız kısa ise arkaları kısa önleri uzun olan bu şekli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüz şekliniz kalp şeklinde olanlar ise düz kesimli saç modellerini seçmeyin.

Size her daim açık saçlar yakışacaktır. Ayrıca kısa bob modeli de tam size göre arka kısa önler uzun ve kahküller ile güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Yüzünüz oval şekliden ise; yüzü oval olan bayanların yüz şekli neredeyse her türlü saç kesimine müsaittir. Eğer elmacık kemikleriniz belirginse size çok yakışacak olan kahkülü mutlaka deneyin. Eğer şekliniz kare ise; ben nedense ayrı bir beğeniyorum yüz şekli kare gibi olan bayanları özellikle kısa yaptırdıklarında. Tek tarafa saçlarını ayırdıklarında ya da katlı model verdiklerinde ayrı bir havaları oluyor. Ve bu yılın en trendi olan bob saç modellerinden arkası kısa önü uzun modelin küt şeklinde ki model tam sizlik. Size küçük bir tüyo da şu şekilde vereyim eğer geniş omuzlara sahipseniz kahküller sizin kurtarıcınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı İçin Bunlara Dikkat Edin! başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt bakımı için bunlara dikkat edin ve cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ