Zayıflamak İçin Yumurta Yiyin

Zayıflamak İçin Yumurta Yiyin

Zayıflamak İçin Yumurta Yiyin

Hemen hemen hepimiz sürekli kilo verme konusunda karar alır fakat zayıflayamayız. Bunun başlıca sebepleri ya kendimize engel olmaz fazla yemek yeriz, yâda vücudu yağlanma eğilimi gösterdiğinden çok az yesek bile sürekli bir kilomuz vardır. Her insanın metabolik durumu birbirinden farklıdır. Bu sebeple herkes yemesi gereken ve yememesi gereken yiyecekleri seçerken büyük kuşku içinde hareket eder. Fakat yapılan araştırmalar her insanın sağlıklı ve zayıf bir yaşam için yumurta yemesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Yumurta insanı neredeyse bütün gün tok tutma özelliğine sahiptir. Bir yumurtada bulunan proteinin tamamı vücut tarafından kullanılmaktadır. Yumurtada bulunan protein anne sütünden sonra en yararlı maddedir. Her gün yumurta yiyen bir insan günlük olarak 400 kalori daha az yemiş bulunuyor. Yumurta proteinden dolayı tok tutacak daha az kalori alarak daha zayıf olacaksınız. Üstelik pek bilinmeyen ve son yıllarda ortaya çıkan bir gerçek daha var ki; yumurta ghrelin hormonunu (açlık hormonu) azaltarak tok tutmaktadır.

Protein kaynağı olduğu kadar aynı zamanda bir vitamin deposudur. A,B,D,E vitaminlerini içerir ve üstelik vücuda demir katkısı sağlar. Her bireyin günde bir adet yumurta yemesi gerekmektedir. Yumurta yapısında bulunan aminoasitler sayesinde kas gelişimine katkı sağlayıp kas kaybını engellemektedir. Zayıflamak için yumurta yediğiniz için kaslarınızı kaybetmezsiniz. Kolestrol ile ilgili sorunu olanlar yumurtayı biraz az tüketmelidir çünkü yumurta sarısında bol miktarda kolestrol bulunmaktadır.

Zayıflamak için yumurta yiyin dediysek de zayıflama uğruna sağlığınızı heba etmeyin. Yumurta yerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar yumurtayı mümkünse haşlayarak yemeniz çünkü tereyağında, sucuklu ve bol yağlı yapılan yumurtalar kilo kaybettirmez aksine şişmanlamanıza sebep olabilir. Haşlanmış yumurtada ise bu tehlikelerin hiç biri olmamaktadır. Haşlanmış yumurta sevmeyenler menemen olarak hazırlayıp yiyebilirler.

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrılarına Karşı Basit Öneriler başlıklı makalemizde Ağrı, Diş ve Diş Ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ